קידום אתרים

קידום אתרים

גוגל הוא כלי מדהים ברמת התחכום של אופן פעולתו ומשמש ככלי רב עוצמה לחיפוש ברמה הגבוהה ביותר של כל תוכן או רכישה שרק נדמיין ומן הצד השני של אותו מטבע, על מנת לספק נראות בתפוצה אדירה לעסק שלך.

כיום, כל עסק מבין שללא נראות ברשת, אין לעסק שלו סיכוי להתמודד מול מתחריו.

חלק ניכר מההתנהלות הכלכלית מתרחשת במרחב הווירטואלי ו-74% מהישראלים מכל שכבות הגילאים מצהירים כי זהו ערוץ הרכישה והשוואת המחירים העיקרי שלהם.

לכן, קידום אתרים הפך להיות אחד הכלים החשובים ביותר של כל עסק ובעלי עסקים רבים פונים לקורס קידום אתרים כדי לקבל כלים בתחום.

מעבר להקמת דף פייסבוק יפה ומלא בתוכן וקידום העסק באפליקציות שונות כמו אינסטגרם, לינקדאין וכו’, ישנה משמעות רבה לקידום אתרים בגוגל.

קידום אתרים אורגני

רובנו יודעים שאנחנו צריכים את זה, אבל מעטים יודעים מה זה בעצם אומר. קידום אתרים למעשה פועל מתוך היכרות מעמיקה ומושכלת עם האופן שבו עובד האלגוריתם המורכב והמבריק של מנוע החיפוש של גוגל ועונה לדרישותיו וצרכיו על מנת לקדם את מיקום האתר שלך לראש דף התוצאות ובכך להגביר את החשיפה שלך.

ישנם קמפיינים ממומנים שיכולים לסייע בכך, אך יש לשלבם על ידי כלי עבודה יום-יומיים שאינם ממוקדים רק על שיווק וקידום ספציפי, אלא על כל היבטי העבודה השוטפת שלך.

כלי עבודה אלו ניתן להגדיר תחת הכותרת “קידום אתרים אורגני”, תוצאה המושגת בעיקר דרך אופטימיזציה ייעודית עבור גולשים המחפשים מונח מסוים דרך מנוע חיפוש – או בקיצור (SEO (Search Engine Optimization.

הבהלנו אותך כבר מספיק עם מילים מפוצצות? באמת שאין צורך, הדבר פשוט יותר משנדמה לך. משמעות הדבר היא בעצם שלתוכן המופיע באתר העסק שלך יש משמעות רבה לאופן שבו ננהל נקדם את האתר ונגביר את חשיפתו.

קידום אתרים אורגני

דברים שלא לומדים בכל קורס קידום אתרים

כל קורס קידום אתרים ילמד אותך כי הטמעת מילות מפתח הנמצאות בשימוש נרחב על ידי גוגל הן בסיסו של קידום אתרים, אך ישנם עקרונות חשובים לא פחות. אלו כמה עקרונות שחשוב להקפיד עליהם על מנת לבצע קידום אתרים בגוגל שיזניק את האתר שלך קדימה.

בראש ובראשונה – איכות מעל הכל

יותר מחברת קידום אתרים אחת עושה טעות פטאלית אך נפוצה להרגיז. היא שמה את ביטויי המפתח שיש לקדם מעל איכות התוכן.

האלגוריתמים של גוגל הולכים ונעשים מתוחכמים מיום ליום ומתחילים לזהות ניסיונות להציף אותם במילות מפתח לשם הקידום בלבד.

לעומת זאת, מתוכן מעניין ואיכותי, לעולם לא נמאס להם. כיצד מזהה מנוע החיפוש תוכן איכותי? שפה עשירה ומגוונת, כתיבה בחוקי דקדוק מוקפדים וללא שגיאות כתיב.

כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על תוכן מקורי ללא העתקות שעשוי לפגוע מאוד בקידום אתרים בגוגל. באופן זה מבטיחה גוגל להנגיש למשתמשים תוכן ברמה גבוהה, בעל ערך מוסף ובאיכות גבוהה.

גוגל מאוהב בקישורים חיצוניים

מומלץ מאוד ליצור בעניין זה שותפויות עם עסקים אחרים, אפילו מתחומים שונים בתכלית, ולמקם קישורים זה לזה על גבי התכנים באתר שלך.

ככל שיהיו יותר קישורים חיצוניים, במגוון רחב ושיהיו זמינים ובולטים, ישפיע הדבר משמעותית על קידום האתר.

גם לקישורים הפנימיים בין דפים שונים באתר עצמו יש משמעות רבה על הקידום והם גם מחזקים את מבנה האתר ונוחות השימוש בו, שזה בדיוק הנושא הבא שלנו.

מבנה, היררכיה וחווית משתמש חיוניים לקידום אתרים בגוגל

הבוטים של גוגל סורקים את האתרים השונים ומצוידים בכלים פורצי דרך על מנת לזהות אתרים לא נגישים, השרויים באי סדר ושאינם נוחים לשימוש. אתרים אלו מקבלים דירוג נמוך יותר ולכן חלק בלתי נפרד מקידום אתרים הוא הקפדה על מבנה אתר נוח.

יש להקפיד על היררכיה מסודרת לקטגוריות, תתי קטגוריות וכן הלאה. סרגל צד (Sidebar) או עילי יסייע לגולשים לנוע בין הקטגוריות השונות ביתר קלות וקישורים פנימיים רבים המכוונים אל נקודות שונות יסייעו אף הם.

יש לקחת היטב בחשבון את חווית המשתמש ולסייע לו להירשם לאתר בקלות, עם שאלון נוח למילוי, לוודא שמהירות השרת תהיה איכותית וטובה ותבטיח גלישה חלקה על מנת שהמשתמש לא יתייאש.

חשוב מאוד להשקיע בממשק הצפייה בפריטים לרכישה ולהקפיד על תהליך רכישה נוח מרגע הוספת הפריט לעגלה ועד להכנסת פרטי התשלום.

Harvest Digital – חברת קידום אתרים שעומדת לשירותך לכל אורך הדרך

נשמח ללמוד את מבנה העסק שלך ואת צרכיו הבסיסיים ביותר ולבנות אסטרטגיית שיווק דיגיטלית מקיפה שתזניק את האתר שלך אל המקום הראוי לו.

באמצעות הרכבת חבילת קידום מקיפה ושיווק ממומן, ניתוח סטטיסטי וניתוח מילות מפתח, תוך מעקב צמוד וקבוע אחר התקדמות האתר שלך – עם הליווי המקצועי שלנו השמיים הם הגבול.

לקריאה נוספת אנו מזמינים אותך לעיין באתר ולפנות אלינו עבור כל שאלה שעשויה להיות לך ולקבלת שירותי קידום אתרים מתקדמים.


כתוב/כתבי תגובה

רוצים לדבר עם המומחים של הארווסט?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם