אינסטגרם

אינסטגרם

אם עוד לא שמעת על האינסטגרם או בשמו הנפוץ ביותר, “אינסטוש”, כנראה שחיית בעשור האחרון מתחת לאבן.

הרשת החברתית שהתחילה כאפליקציה תמוהה והפכה לשיגעון ויזואלי מהווה פלטפורמה המשמשת מאות מיליוני משתמשים בכל יום ברחבי העולם. התפוצה האדירה הזו הופכת את אינסטגרם לכלי שיווקי חשוב מאין כמוהו. כמו כן, רבים מהצרכנים קונים עם העיניים ולממד הוויזואלי של כל רכישה יש משמעות רבה ביותר.

בהתאם לכך, בעלי עסקים רבים רותמים את כוח האינסטוש רב העוצמה לטובתם ומשתמשים בו ככלי שיווק ויזואלי חשוב ביותר.

אחרי ככלות הכול, חלק בלתי נפרד מחוויית המשתמש הוא הניסיון להביא אל הצרכן חוויית רכישה קרובה ככל הניתן לעולם האמיתי מבלי שיצטרך לצאת מהבית. כולנו רוצים להביט במוצר, להרגיש ולמשש אותו, לחוות אותו בכל דרך שרק ניתן כמו שהיינו עושים בחנות.

אינסטגרם מאפשרת בדיוק את זה באמצעות ממשק דיגיטלי ויזואלי מתקדם, נוח וכיפי לשימוש ושמאפשר לשתף את התוכן במהירות אדירה וליצור תופעות ויראליות שיגרמו לנראות המותג שלך לזהור.

אינסטגרם

אינסטגרם עסקי

השלב הראשון בלקיחת עמוד האינסטגרם שלכם צעד אחד קדימה היא להפוך את הפרופיל לאיסטגרם עסקי.

באמצעות מעבר מפרופיל אישי לאיסטגרם עסקי, תיהיה לכם גישה לממשק חדש בתוך האפליקציה – ״תובנות״ (Insights)

בממשק זה תוכלו לנתח את הנתונים על הקהל שלכם – מיקום העוקבים, כמות החשיפה, שעות בהם העוקבים שלכם פעילים יותר ועוד מידע נוסף שיעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהשיג את המירב באמצעות הפעילות שלכם באינסטגרם.

המעבר מפרופיל אישי לאינסטגרם עסקי הוא הליך פשוט שמתבצע דרך האפליקציה בתוך מספר דקות וניתן למצוא את האפשרות בתמונה הבאה:

כיצד נייעל את תהליכי הפרסום באינסטגרם?

כדי למצות את השימוש בפלטפורמת אינסטגרם ככלי שיווקי ופרסומי, חשוב להקפיד על מספר עקרונות שיסייעו לך לקבל יתרונות משמעותיים על מתחריך. אלו כמה טיפים חשובים שיסייעו לך בצעדיך הראשונים ברשת החברתית הפופולרית.

איכות הצילום – האינסטגרם היא פלטפורמה ויזואלית

כאמור, הממשק של אינסטגרם הוא ויזואליות טהורה. לכן, חשוב מאוד להשקיע במהלך פרסום באינסטגרם בצילום זמן רב וללמוד כיצד ליצור תמונות שובות לב שיגרמו לאנשים לעצור את הדפדוף האין-סופי ולהתעניין.

אפשרויות העריכה והפילטרים בצילום באפליקציה הן נרחבות למדי, אך חשוב לא להגזים ולהמאיס את העין של הגולש עם גירויים מלאכותיים מדי. יש סיבה שההאשטאג #NoFilter זכה לפופולריות גדולה כל כך.

יש לזכור כי בכל הקשור לפרסום באינסטגרם, תמונות חובבניות ומצועצעות הן חטא שעליו אין כפרה.

דרכים להפוך את המעקב אחריך באינסטגרם למשתלם

  • מבצעים והצעות ייחודיות לעוקבים בלבד.
  • הבטחת מוצרים חינם למשתפי הסטורי.
  • ניתן להציע לעוקבים להעלות תמונה שלהם עם המוצר ולשתפו אצלם על מנת לזכות בהטבות שונות. כך יעשו העוקבים שלך את עבודת הקידום עבורך וייהנו מפינוקים שונים.
פרסום באינסטגרם

חשוב לעדכן תוכן לעתים קרובות בעמוד האינסטגרם

עם כל ריענון באפליקציה, מוצפים המשתמשים במפל אדיר ושוצף של תוכן חדש. על מנת להישאר רלוונטיים במשחק, חשוב לעדכן לעתים קרובות. כך נבטיח כי נישאר בתודעת המשתמש ונעלה את הסיכויים להמירו לצופה קבוע ובסופו של דבר לצרכן נאמן.

#תגיות

השימוש בהאשטגס (Hastags) מאפשר להרחיב את תפוצת התמונות ברחבי העולם ולסווג אותן לכל מני ביטויי חיפוש אפשריים. באינסטגרם ניתן לשלב עד 30 האשטגים בכל תמונה ומומלץ לשלב ביטויים האנגלית ובעברית כדי להתאים את התמונה לקהלי יעד שונים.

כלי זה הוא חשוב מאוד בפרסום באינסטגרם ויכול לזמן לדף שלך עוקבים מקהלים רבים שכלל לא דמיינת שיוכלו להתעניין במותג שלך.

ציון פרטי התקשרות ומידע נוסף בפרופיל האינסטגרם

הצלחת לזכות בתשומת הלב? השגת תפוצה רחבה? נהדר! כיצד נהפוך מעקב נאמן לצרכנות ורכישה? הדרך הטובה ביותר להתחיל היא לשלב מידע חיוני למטרה זו בתמונה.

ניתן לשתף את העוקבים בהצעות לזמן מוגבל או במבצעים אטרקטיביים, להזמין אותם לאירוע לקידום המותג או השירות שלך, ניתן לפרסם את שעות הפתיחה של העסק, את המוצרים החדשים שהגיעו, כיצד ניתן להשיג אותך ואת כל אפיקי ההתקשרות שבאמצעותם ניתן לשמור עמך על קשר – ולקבל פרטים נוספים.

בתחום הקידום ברשתות החברתיות ובעיקר בכל הקשור לפרסום באינסטגרם, חשוב שניתן לצרכנים פוטנציאליים את התחושה כי אנו זמינים בכל עת.

מומלץ להשתמש בפרסום ממומן באינסטגרם

כיום מציעה הרשת החברתית קמפיינים ממומנים.

ניתן לבחור יעדים שונים לקמפיין ולהגדיר את קהל היעד הרצוי על מנת לייעד באופן מדויק את קידום הדף. ניתן להגדיר את התשלום עבור הקמפיין לפי 1000 חשיפות או במודל PPC  – כלומר, תשלום עבור הקלקה.

אפשרות זו יכולה לסייע בקידום מבצעים ספציפיים או כדי לחשוף עוקבים פוטנציאליים למוצר מסוים לפי קהל יעד.

Harvest Digital סוכנות דיגיטל המציעה שירותי פרסום באינסטגרם לעסקים ומגוון שירותים נוספים

אנו מזמינים אותך לקרוא עוד באתר וליהנות ממגוון התכנים אשר אנו מציעים באופן חופשי למיקסום השיווק הדיגיטלי שלך.

לפרטים נוספים ולליווי מקצועי בקידום ברשתות החברתיות, בגוגל ולאופטימיזציה של האתר שלך, אנו עומדים לרשותך תמיד ונשמח לקבל את פנייתך בכל עת.


כתוב/כתבי תגובה

רוצים לדבר עם המומחים של הארווסט?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם